3. Oddíl Stopaři - Slaný

 









 

Děkujeme našim sponzorům:
 
pan Štěpán Horáček
MUDr. Irena Kašparová
Ing. Josef Brázda
Hlavní báňská záchranná stanice Praha a.s.
pan Petr Houda
EfB spol. s r.o.
IMONT, spol. s r.o.

 

Jste

 

návštěvník

od 20.6.2000

Statistiky

Copyright © 2003

Edit by Peta

Všechna práva vyhrazena.

Aktualizace

27.06.2016

 


                         Kronika 2003


Betlémské světlo a Vánoční besídka

20.12.2003

Vlčata: Packa, Bob a Bobek, Torobik, Honza,
Fanda, Petr, Ládik, Míša
Skauti: Píťa, Martin, Jakub
100Nožka, Blesk, Peťura, Víťa, Tenisák, Ivo a Ivan

    Obě naše již tradiční akce jsme se letos rozhodli uspořádat trochu netradičně a to v jeden den, sobotu 20.12.2003, před Vánocemi.

   Betlémské světlo svou pouť Betlém- Vídeň- Brno- Kralupy- Slaný přežilo bez úhony, a tak si již v jedenáct hodin plápolalo v hale Městského úřadu. Zářilo sice vesele, jak má ostatně plamen přinášející vánoční klid a pohodu do lidských domovů ve zvyku, ale přesto na něm, a také na nás, bylo znát, že je trochu zklamané z nezvykle malého počtu návštěvníků. Hlídka, která ho přivezla, u něj držela stráž až do tří hodin, kdy nás přišli vystřídat kluci a holky z jedničky. Kluci pak již jen rychle spěchali do vyhřáté bašty, aby se najedli cukroví a dostali nějaké dárky a hlavně, aby se pobavili a zasmáli spolu s kamarády.

   Ve vytopené klubovně mezitím skauti neustále upravovali a přestavovali kotlíky s čajem, hrnečky, stromeček, dárky i cukroví, aby bylo vše připraveno na zahájení besídky. A také bylo. Začlo se povídáním o Vánocích, pak přišla na řadu vlčata se svou divadelní hrou, kdy nám přehrála kousek z Harryho Pottera, a když už přijel i opálený Víťa až z Egypta, zahrála nám pár koled naše skautská kapela. No, a protože jsme byli už všichni, přišel čas na dárky. Mezi mnoha ostatními jsme našli pod stromečkem třeba i CD se všemi fotkami a dosavadními zápisy do kroniky.

   Pak už jsme si jen povídali a postupně odcházeli domů. Poslední ještě uklidili klubovnu, dojedli cukroví a spěchali za ostatními.

100Nožka


Betlémského světlo

20.12.2003

Účastníci:
Vlčata: Fanda, Míša
Skauti: Píťa, Martin
Peťura, Ivan

 


Obrázky z Holanských rybníků ...

Námět pro Rovery - co takhle tábor 2004 ???

Třídenní výprava na Ostrov u Mšece

15.-17.11.2003

Účastníci:
Vlčata: Adam, Mávající Packa, Bob a Bobek, Trenér, Honza, Fanda, Hafik, Petr, Ládik,
Skauti: Píťa, Lukáš, Martin, Honza, Vašek,  Jakub Z., Čmoudík
100Nožka, Víťa, Tenisák, Ivo a Ivan, Benny.

    Ve čtvrt na jedenáct jsme vyšli. Šli jsme asi sedm hodin. Na chatu jsme dorazili něco okolo páté. Všichni jsme byli unaveni. Chata nebyla moc velká, skládala se z kuchyňky a obývacího pokoje, kde byl krb, velké stoly a lavičky. Nahoře bylo podkroví, kde bylo pár postelí. Večer se matrace přemístily dolů, nahoře spali skauti a dole vlčata. Na chatě jsme byli tři dny a dvě noci. V neděli jsme se šli projít okolo Dubového rybníku a vraceli se na oběd. Měli jsme špagety. V pondělí ráno jsme se začali balit. Zametali jsme a uklízeli. Potom přijela auta. Někdo jel autem, někdo autobusem. Ve Slaném jsme se rozešli.

Jakub


Drakiáda

1.11.2003

Účastníci: Adam, Bob a Bobek, Trenér, Ládik, Martin, Tonda Krokodýl se sestrou
Píťa, 100N, Tenisák, Víťa, Ivo, Ivan a někteří rodičové
    Ze začátku to vypadalo, že nebude foukat, ale nakonec draci lítali. Kdyby nezačalo trochu pršet, tak to nemělo chybu. Jako nejlepší jsme vybrali tři stroje: Pokémoní přízrak Boba & Bobka, Kráčející hvězdu Píti a PidiDraka Toncka se ségrou. Ostatní měli střídavé úspěchy i neúspěchy (někdo udělal drakovi i hrobeček). Naše první drakiáda se všem líbila a bereme si pro příště ponaučení - jako potah bude lepší igelit !!!

Ivan

    Naše v historii první drakyáda se velmi zdařila. V sobotu 1.11.2003 byl  sraz na Baště a odtud jsme vyrazili s draky, které jsme si vyráběli na schůzkách, na předem určené místo. Dorazili sem i někteří rodiče. Na poli, za automobilkou Mitsubishi všichni zprovoznili svoje draky.
    Některým vzlétl ihned (Davidovi a Kubovi), jiným až po rozsáhlých úpravách (mě, Tonckovi, Martinovi a ostatním). V mnoha očích zářila radost, v jiných smutek, že jim drak nelétá podle jejich představ. S vypoušním draků začaly padat drobné kapičky deště, tudíž naše výtvory byly ihned promočeny, začaly padat a trhat se. Nakonec nám zbylo jen pár konstrukcí a několik roztrhaných trosek. A všichni jsme se rozešli šťastni a s úsměvem ve tváři.
                                                                                                                                                                Píťa

Výprava na Hazmburk

18.10.2003

Účastníci: Adam, Mávající Packa, Šťoura, Míša, Bob a Bobek, Trenér, Fanda, Hafik, Petr P., Ládik, Martin,
Vašek, Tonda Krokodýl, Jakub Z., Ráček, Mirek, Tenisák, Peťura, Ivo a Ivan.
    Ráno jsme se sešli na nádraží v 8.15 hod. Po 1,5 hodině jízdy vlakem jsme vystoupili v zastávce Slatina pod Hazmburkem. Odtud jsme po chodníku na polní cestě došli do vsi, která je  charakteristická svojí velkou oválnou návsí a kruhovým uspořádáním stavení okolo. Po svačině vyrážíme podle směrovek do kopce na hrad. Trochu jsme se zapotili, ale nahoře nás čekal silný a studený vítr, takže jsme na sebe navlékli všechno co jsme měli.. Vylezli jsme na věž, odkud je nádherný rozhled po daleké krajině. Popovídali jsme si něco o historii hradu, středověkých praktikách při  dobývání hradů a při zpáteční sestupu z věže jsme počítali schody - mně vyšlo 122. Pak jsme ještě prošmejdili celou zříceninu a nahlédli zamřížovaným vchodem do sklepení. V bufetu u vchodu do hradu jsme realizovali své kapesné za různé pamlsky a turistické upomínky. Při cestě po červené značce zpět do Libochovic jsme si na hranici sadů a polí pod hradem udělali malý ohýnek a opekli buřty, jablka, chleba apod. V Libochovicích nám zbyla ještě asi hodina do odjezdu vlaku, tak se někdo, kdo chtěl, šel podívat do zámeckého parku. Viděli jsme tam několik normálních a bílých pávů a v zámku jsme si zakoupili turistické známky. Zpáteční cesta vlakem proběhla v pohodě, přijeli jsme asi v 17.15 hod.

Ivan


Program činnosti do konce roku:

Na své schůzce 30.9.2003 oddílová rada po usilovném přemýšlení konečně vypotila následující:

- 18.10.2003 (sobota) - jednodenní výprava na zříceninu Hazmburk (sraz v 8.20 na nádraží, návrat v 17.11 tamtéž)

- 1.11.2003 (sobota) - Drakyáda, pouštění draků (sraz v 14.00 na Baště)

- 15.-17.11.2003 (sobota-pondělí) - tradiční "Ostrov" - sraz 15.11. 2003 v 10.00 u Sokolovny, návrat 17.11.2003 v 12.55 tamtéž)

- 20.12.2003 (sobota) - Betlémské světlo (sraz v 7.20 na nádraží ČD - návrat v 11.09)

- 20.12.2003 (sobota) - Vánoční 11° (sraz v 15.00 na Baště)

Oddílové rady: 30.9.2003, 14.10.2003, 4.11.2003, 17.11.2003 (na chatě), 2.12.2003, 16.12.2003, 6.1.2004  v 18.00 hod

Roverský program bude upřesněn minimálně do 24 hod před jeho zahájením ( ... tož, to su zvědavé ...)

Ivan


Jako každoročně - Den otevřených dveří památek ve Slaném

se uskutečnil v sobotu 13.září 2003 od 9.00 do 12.00 hod za nevídané účasti veřejnosti ...


Konečně máme na Baště stožár

     Stožár na baště byl kdysi nápad Tondy Bosáka a mě se to taky zamlouvalo, takže jsem již před několika lety o tom začal přemýšlet. Až konečně před rokem jsem vyhlídnul  na Hájích vysokou smrkovou soušku a přemluvil bratry, že budeme dělat stožár. Po svolení Technických služeb města Slaného jsme soušku popílili a spojenými silami (asi 10 tělíček) odnesli na  Baštu. Největším zážitkem byly přechody přes přechody (pro chodce). Pak se stožár na různých schůzkách během podzimu holil. Když byl oholený, tak po něm začali rajtovat a pérovat s 7ním vlčáci, aby nebyl tak provokativně čistý. Když stožár přežil ve zdraví zimu tak jsme s roverama někdy zjara vykopali díry, přitom jsme našli archeologický nález - hlavičku fajfky z 19. stol. a takovou skleněnou bublinu, ve které je asi zatavený nějaký Džin. Nakonec jsme natřeli izolací a usadili boční sloupy,  vyvrtali a vypilovali díry pro železné čepy se závitem. Málem bych zapomněl - ty čepy jsou pro celou konstrukci zásadní a sehnal je Ivo. No, a pak jsme jednou stožár, jen tak cvičně postavili, a pak jsme ho zase sundali a natřeli luxolem.  Pak byly prázdniny. Po prázdninách už se s tím muselo konečně něco udělat, takže jsme našroubovali očka, napnuli lanko a stožár opět - tentokrát již definitivně  vztyčili. První oficiální vztyčení vlajky se konalo při dnu otevřených dveří 13.září 2003.            Ivan

Tak jsme byli na táboře ....

   Tábor se uskutečnil od 19.7. do 9.8.2003 u obce Protivec asi 5 km východně od Žlutic (okr. Karlovy Vary) na tábořišti v údolí Malé Střely.

 

 

Povídání a obrázky...

 


VII. Květinový den ve Slaném

14.5.2003


Okresní kolo Svojsíkova závodu 2003 na Budči

2.5.2003

Účastníci: Blesk, Tenisák, Ráček, Jakub, Mirek, Lukáš

   Byli jsme třetí ....... Tenisák.


Vlčácká jarní výprava na chatu Ostrov

1. - 3.5.2003

Účastníci:

Vlčata - David, Fanda, Kuba, Luky, Petr, Tomáš, Vašek  Roveři - Peťura, Víťa, Houbík

Ivo, Ivan a Benny.

Další fotky...


Celodenní výprava na Peruc

12.4.2003

Účastníci:

Vlčata - Dan, David, Fanda, Filip, Kuba, Luky, Tomáš, Vašek  Skauti - Lukáš, Mirek, Ráček, Tenisák

Ivo, Ivan a Benny.

Turistický kroužek z 3.B na Hájích s Majkou

Další fotky...


Den Země

5.4.2003

Účastníci: Kuba, Luky, Ráček, velkej Jakub, 100Nožka, Víťa, Peťura, Ivo a Ivan

     Letos domluvil 100Nožka na Městském úřadě, že budeme tentokrát uklízet v parčíku u "Mexika" nebo také před Modelářským střediskem. Přes to, že jsme ve všech družinách vyhlásili termín Dne Země s asi měsíčním předstihem sešli jsme se v žalostném počtu 9 (slovy devíti ) lidí   - z toho 2 oddíloví vedoucí, 3 oddíloví rádcové, dva skauti a 2 vlčáci. Společně s několika pracovníky Městského úřadu jsme vyčistili parčík a částečně i bývalé přilehlé zahradnictví od všemožných odpadků. O Červený potok protékající parčíkem se postarali členové rybářského spolku a společně jsme za dopoledne vrchovatě naplnili velký kontejner Technických služeb. Díky všem, kteří toho dne přiložili ruku k dílu.

Ivan


Roverská výprava na Brdy

14.3. - 16.3.2003

Účastníci: 100Nožka, Peťura a Víťa   

     Historicky první naše samostatná výprava začala, jak jinak než na slánském autobusáku. Zima ještě nepustila jaro ke slovu, a tak jsme odjeli v mírně zmenšeném počtu tří členů – Peťura, já a Víťa. Mezi spoji jsme měli tak malé časové rezervy, že jsme se ani nedivili, když Víťa zastavoval rozjetý autobus na pražském Andělu.           

     V pořádku jsme dorazili na zastávku Dobříš železniční stanice a v mrazivém večeru jsme pospíchali tak rychle, že nás tma zastihla až u brdského lesa. Ze silničky do Trnové naše cesta odbočila po žluté mezi vysoké smrky. Po srovnání obou dvou našich map jsme trefili správný směr a podél nově vypadajících vojenských budov jsme dorazili spolehlivě do vystlaného seníku.

     Brzy ráno, po studené snídani, bylo rozhodnuto obhlédnout Sychrovské louky, zda neuvidíme jelence viržinské, a pak odejít na Bukovskou cestu. Naše skóre po tomto krátkém okruhu čítalo 11 jelenců, 0 jelenů a 1 vojenský prostor, který jsme si neopomněli důkladně prohlédnout a obejít kolem ostnatého drátu.

     Naše cesta nás zavedla ke křižovatce mezi Bukovskou a Trnovskou cestou, odkud jsme se vydali jižně. Zastavili jsme se u památníku padlým partyzánům, objevili dvě pěkné chaloupky (u jedné jsme si uvařili oběd), prošli kempem mrazírnou a viděli valacha tahajícího dříví.

     Všechno šlo hladce, dokud na hřebenu u Kuchyňky nenastal náhlý zvrat. Peťura se chopil iniciativy a zrušil původní plán cesty, pomocí moderní techniky rozbořil všechny moje snahy o odjezd z Dobříše, chopil se mapy a jal se nás vésti po červené na Plešivec. Asi po 500 metrech jsme červenou ztratili a začali jsme nadávat jak ti turisťáci stačí rychle přebarvovat ty značky (šli jsme totiž po modré). Po pěti kilometrech nám to začalo být divné, a právem. Vynořili jsme se U zabitého, tj. asi o čtyři kilometry jinde než jsme původně zamýšleli. Pokračovali jsme dál a na silnici Peťura ještě stihl jednomu řidiči poradit, že Příbram je po modré doleva. Azimutem jsme vyřešili naše problémy a po výšlapu do děsivého kopce jsme se zpocení vynořili u Křižovatek (na červené !!!). Po krásné hřebenovce jsme přešli silnici a začali stoupat na Plešivec.

     Na zastávce u Viklanu si Víťa postavil kamenného mužíka a já s Peťurou jsme našli tajný vzkaz psaný runou na pergamenu, který jsme dosud nepřeluštili. Již za šera jsme si prohlédli kemp Hadí královnu a na Krkavčích skalách jsme potkali zarostlého trempa, který nám poradil kde přenocovat. Dbalí jeho rad jsme vystoupali na Čertovu kazatelnu a pod ní si našli krásný plácek. Tma rychle nastoupila. Peťura smazal naši nedůvěru v jeho vedení mistrným rozděláním ohně a uvařením večeře. Noc byla poznamenaná neustálým probouzením a odposlechnutím rozhovoru dvou trempů, kteří Brdy přecházeli pod rouškou tmy.

     Ráno jsme se nasnídali, usušili věci a vyrazili dál. Sešli jsme ke Smaragdovému jezírku, kde jsme umyli sebe i ešusy. Víťa nade mnou opovržlivě krčil nos, když jsem se začal v ledové vodě osvěžovat celý. Pak už jsme jen za krásného počasí prošli Lhotkou, okolo Janovského mlýna a Lochovicemi, kde nám byl nabízen starý vojenský padák (škoda, že jsme ho nevzali).

            Z Lochovického nádraží do Slaného už cesta vlakem uběhla celkem poklidně. 

100Nožka


Obnovený (tradiční) horský týden na Šumburku

9.2. - 14.2.2003

Účastníci: Peťura, Víťa a Ivan

     Letos jsme po loňské přestávce opět jeli na hory do Šumburské "Opravny vzducholodí" k Pláničkovům. Bohužel jsme jeli jen tři, i když se původně hlásilo lidí víc - všichni nakonec něco měli nebo se učili.

     Bylo krásné počasí, nádherný sníh, málo lidí, vstávali jsme v devět, lyžovali na sjezdovkách i na běžkách, večer jsme hráli dostihy, já jsem si vyrazil zub, Peťura si narazil u ruky palec a Víťa se učil slovíčka a psal práci na čekatelky. Prostě nám bylo dobře ...

Ivan

Zpět na předchozí stranu ....