3. Oddíl Stopaři - Slaný

 

Hlavní stránka
Kalendář akcí
Kronika
Tábory
O nás
Kontakty
Zajímavé weby
Bodování
Vzkazy

 

Děkujeme našim sponzorům:
 
pan Štěpán Horáček
MUDr. Irena Kašparová
Ing. Josef Brázda
Hlavní báňská záchranná stanice Praha a.s.
pan Petr Houda
EfB spol. s r.o.
IMONT, spol. s r.o.

 

Jste

 

návštěvník

od 20.6.2000

Statistiky

Copyright © 2003

Edit by Peta

Všechna práva vyhrazena.

Aktualizace

27.06.2016

 


                         O nás


    Jmenujeme se Stopaři a jsme 3. skautským oddílem ve Slaném. Po obnovení Junáka v roce 1990 jsme navázali na tradici bývalého 3. slánského oddílu Stopaři z let 1968 - 1974. Naše klubovna byla ve skautském „Domečku“ u tenisových kurtů Na Sadech. První tábor (střediskový) se konal v roce 1991 v Kyjově u Krásné Lípy uprostřed skal a roklí Českosaského Švýcarska. Protože v roce 1991 měl oddíl již kolem 30 členů oddělil se z něj v září 1991 2. oddíl - Střelka, který se scházel ve srubu v lesoparku u Benaru. Tyto dva oddíly se opět spojily po společném táboře v Lužné u Rakovníka v roce 1992. V létě 1993 jsme poprvé tábořili v zapomenutém údolí říčky Malá Střela u Žlutic. V té době měl náš oddíl  asi 15 členů. Koncem roku 1993 byla činnost 3. oddílu Stopaři pro nedostatek vůdců přerušena.
    Na podzim roku 1995 se několik členů rozhodlo činnost oddílu po dvou letech opět obnovit a oddíl se začal scházet v klubovně na Černé baště u Velvarské brány, která je zbytkem slánského opevnění.  Zde máme klubovnu dodnes. Je v ní jedna větší místnost a sklep a součástí „bašty“ je také rozlehlá zahrada.
    Každý rok jezdíme pravidelně na tábory a za ta léta oddíl vystřídal mnohá tábořiště. Byli jsme například na tábořišti u obce Krty poblíž rybníka Štikáče, na louce u obce Žlutice, v údolí Radnického potoka u Lhotky a samozřejmě v Českém Švýcarsku. Hlavním bodem programu na táboře je velká etapová hra. Hráli jsme už táborové hry Marco Polo, Stavba transamerické železnice, Cestu za duchem dýmkového kamene, Pán prstenů, Král Artuš a rytíři kulatého stolu, Asterix a Obelix, Hvězdná brána, atd. Ani letos tuto tradici nepřerušíme a na tábory se vždycky moc těšíme. Během roku pořádáme různé akce, ať už je to výlet do Prahy, pěší výprava po okolí, Den země anebo cyklistická výprava na chatu Ostrov v mšeckých lesích. Zde také každý rok pořádáme „Vánoční desítku (besídku)“.
    Náš oddíl má momentálně pět družin : Bobry, Jaguáry a Tučňáky (skautské družiny), Gepardy (vlčácká družina) a Lemury (roverská družina). Po celý rok spolu družiny soutěží a na konci roku, na závěrečné oddílové schůzce, vyhlásíme vítěze.
    Schůzky máme střídavě. První úterý v měsíci máme oddílovou schůzku a ostatní týdny schůzky družinové.
 
    V našem oddíle je skvělá parta kluků, legrace a vždy dobrá nálada.
David

Oddílový pokřik:

Kamarádi, tábor, voda, lesy,
junáci jsou už tam kdesi,
slunci čelo nastaví,
nepříteli postaví,
smích a radost ve tváři,
3. oddíl Slaný, Stopaři !!!

Družina Gepardů

Družina Bobrů

Družina Jaguárů

Družina Tučňáků

Družina Lemurů

Šéfici


Staré družiny:   Bobři 2000, Medvědi 2000, Pumy 2000, Jaguáři 2002, Mravenci 2002, Bobři 2007, Jaguáři 2007, Pumy 2007, Bobři 2010, Jaguáři 2010, Bobři 2012, Jaguáři 2012, Gepardi 2012, Gepardi 2013