Výprava po hornické historii Kladenska

Gepardi: Jonáš I., Jonáš P., Tobiš, Matouš, Viktor, Fanda
Bobři: Ondra, Banán
Tučňáci: Hrom, Jonáš
Ptakopysci: Clingon
Vedení: Packa, Ozzi

Sešli jsme se ráno na autobusáku, odkud jsme vyrazili do Libušina. Tam jsme navštívili báňskou záchrannou stanici. Místní záchranáři nám ukázali jejich moderně vybavenou základnu. Viděli jsme zásahové auto, vyzkoušeli dýchací přístroje, ale největší úspěch sklidila cvičební dýmnice. Tu jsme si prolezli hned několikrát. Poté jsme vyrazili směrem na Vinařice. Nad Vinařicemi jsme rozdělali ohýnek a opekli, to co si každý přinesl s sebou. Nejlepší gastronomický zážitek zařídila pražská houska à la Hrom, jehož kuchtění ostatní, i přes varování, napodobovali. Odpoledne jsme dorazili do skanzenu Mayrau ve Vinařicích. Tady jsme si prohlédli jak pozemní zařízení bývalého dolu, tak i podzemí ve štole pod vrchem Homole. Když jsme skončili, nasedli jsme na autobus a odjeli do Slaného. 

Clingon

Fotky zde

 

Výprava po hornické historii Kladenska