3. Oddíl Stopaři - Slaný

pan Štěpán Horáček
MUDr. Irena Kašparová
Ing. Josef Brázda
Hlavní báňská záchranná stanice Praha a.s.
pan Petr Houda
EfB spol. s r.o.
IMONT, spol. s r.o.

Jste

návštěvník

od 20.6.2000

Copyright © 2003

Edit by Peta

Všechna práva vyhrazena.

Aktualizace

27.06.2016

Tábor 2000 - Žlutice - "Tábor kapek"

Tábor se konal od 22.7. do 12.8.2000 na našem známém tábořišti v údolí Malé Střely u Žlutic, kousek od Protiveckého nádraží.

Úhrada za účast na táboře na dobu tří týdnů (21 dnů) pro skauty narozené do roku 1989 činila 2.800,- Kč, pro mladší 2.300,- Kč.

Tábora se zúčastnilo celkem 16 členů oddílu, z toho: 15 skautů a 1 vlče. Počet dospělých se pohyboval od 3 do 6, z toho 1-2 vůdci, 2 kuchařky (maminky), 2 roveři starší 18 let.

Vůdci
Ivan Kozák
Ivo Hort

Roveři
Lukáš Kozák - Vajíčko
Míra Král - Králíček
Maminky - kuchařky, apod.
Věra Hovorková

Michal Hovorka - Smíšek
Dan Tomášek - Skoumák
Vláďa Konvalinka - Blesk

Pláničkovic Avie s materiálem a rodiče s auty nás dopravili v sobotu 22.7.2000 v 11.00 hod na tábořiště. Letos nás čekala stejně jako předloni na stejném místě zelená louka – ani památky po táboře. První jsme začali budovat most a zároveň se začala sekat louka a postavil hangár. Po poledni přivezlo nákladní auto materiál z tábora 1. oddílu ze Strunkovic n. Blanicí. Dále se pokračovalo stavbou kuchyně, latrín a podsadových stanů. V neděli se dodělala kuchyň, jídelna táborový kruh a základ tábora byl na světě. Na pondělí pak zbylo 3,5m týpí, umývárna a stožár. Musím podotknout, že největší zásluhu na ohoblování stožáru má letos nováček Míra  – řečený Bramboráček. On také přišel s nápadem udělat ze stožáru sluneční hodiny (akorát škoda že nefungovaly v noci). Během týdne jsme pak dodělali další menší i větší věci – jako např. nástěnky, velké týpí, doladily se vnitřky stanů a v pátek také konečně stála brána. Ne brána ledacjaká ale brána vázaná, na kterou jsme patřičně hrdi – bez jediného hřebíku. Letos se nekonaly rarity typu “věžáků” ale přesto byla vyzkoušena “nestandartní” konstrukce podsadových stanů – znovuobjevili jsme jehlany.

Zásobování tábora pitnou vodou probíhalo opět z nádraží v Protivci vzdáleném cca 1200m od tábora. Potraviny jsme nakupovali v obchodě u Archmanů ve Žluticích. Poštu jsme si nechali posílat na poštovní úřad do Žlutic. K dopravě potravin a pošty jsme využívali Trabanta zapůjčeného od Pláničků. Zhruba 3x týdně jezdili na nákupy členové služebních družin vlakem do Žlutic. Palivové dříví na stavbu jsme nakoupili na pile ve Žluticích.

1. týden tábora: 22.7.2000 – 29.7.2000

• stavba tábora
  • zahájení táborové hry – “Hvězdná brána” čtyři družstva SG3 až SG6
  • běžný táborový program (lukostřelba, pálkovaná, lakros, fotbálek, hry v lese ...)
  • výpravy do okolí tábora
  • táborový oheň
  • 2. týden tábora: 30.7.2000 – 5.8.2000

• táborová hra
  • běžný táborový program
  • výpravy do okolí tábora
  • celodenní výprava do Rabštejna
  • kontrola náčelníkem střediska – bez závad
  • Jura splnil zkoušku 3 orlích per
  • táborový oheň – skautský slib, návštěva rodičů
  • 3. týden tábora: 6.8.2000 – 12.8.2000

• běžný táborový program
  • přenocování družin v týpí
  • kontrola tábora pracovnicí okresní hygieny – bez závad
  • dokončení táborové hry
  • závěrečný táborový oheň – vyhodnocení táborové hry, bodování
  • bourání tábora
  • úklid louky a odjezd
  • Zhodnocení tábora:

Letošní tábor dopadl nad očekávání dobře a byl naprosto v pohodě. Hlavně díky tomu, že nebyl žádný úraz ani nemoc a bylo možno se plně věnovat táborové činnosti. Počasí nebylo moc horké a občas přišla přeháňka – ale v porovnání s letošním chladným červencem bylo vlastně krásné. Skoro celý prostřední týden svítilo sluníčko - denní teploty neklesly pod 16 stupňů.

Velmi úspěšná byla letos také úplně nová táborová hra na motiv filmu Hvězdná brána. Na začátku byli určeni čtyři velitelé – 100Nožka, Jura, Peťura a Víťa a sami po vzájemné dohodě museli sestavit svá čtyřčlenná mužstva SG3 až SG6. Mužstva, která takto vznikla byla k mé a Ivově spokojenosti celkem vyrovnaná. Namátkou některé z etap: rozdělání ohně bez zápalek, signalizace, Thorův vůz – závody na trati s kárami, stavba přístřešků + jednotlivci přenocování mimo tábor, velitelé SG po jednotlivcích výsadek na neznámém místě cca 4 km od tábora v 6.00 hod pouze s mapou – návrat do tábora, zhotovení daru pro náčelníka, střelba na cíl (luk, vzduchovka, míček, dřevěný nůž), orientace v terénu a nakonec závěrečná půldenní etapa.

Letos jsme také poprvé stavěli noční hlídky po jednotlivcích, pouze mladší členové oddílu hlídali po dvou.

Opět jako každoročně nám velmi pomohly maminky, které nám vařily (Věra, Alka a Majka). Velice nám též pomohli při stavbě a bourání tábora tatínkové. Letos s chodem tábora také 1. týden vypomáhal Jarda Dobner a Vajíčko, v prostředním týdnu, kdy již byl na táboře Ivo nám pomáhal Králíček.

Průběh tábora jsme opět zachytili na videokazetu – na požádání zapůjčíme.

Ivan

Zpět na předchozí stranu ....