3. Oddíl Stopaři - Slaný

 

 

Děkujeme našim sponzorům:
 
pan Štěpán Horáček
MUDr. Irena Kašparová
Ing. Josef Brázda
Hlavní báňská záchranná stanice Praha a.s.
pan Petr Houda
EfB spol. s r.o.
IMONT, spol. s r.o.

 

Jste

 

návštěvník

od 20.6.2000

Statistiky

Copyright © 2003

Edit by Peta

Všechna práva vyhrazena.

Aktualizace

27.06.2016

 


                         Kronika 2008


Betlémské světlo 2008

20. 12. 2008

Účastníci: Kuba, Trenér, Fialka, Veverka, Ivo, Ivan
Packa, Ušák
 

     Letošní Betlémské světlo jsme přivezli z Kralup a rozdávali ve vstupních prostorách Městského úřadu ve Slaném v sobotu 20.12.2008 od 13.00 do 18.00 hod.

http://www.betlemske-svetlo.cz/


Vánoční výprava na Ostrov

12.-14. 12. 2008

Účastníci:
Gepardi: David, Jenda
Jaguáři: Křeček, Packa, Přemek, Fanda,
Bobři: Ušák, Kuba, Trenér, Fialka, Jindra,
Lemuři: Veverka, Hafik
Šéfové: Ivan, 100N, Tenisák, Píťa, Ivo

    V pátek jsme se večer sešli u sokolovny a pak jsme vyjeli, asi po tři čtvrtě hodině jsme dorazili na chatu, vybalili jsme si a pak jsme hráli hry např: obrázky, slepá bába. Pak jsme si povídali, opékali buřty a seděli u ohně. Po několika hodinách jsme šli spát. Příští den ráno jsme vstali, vyčistili si zuby a nasnídali se. Pak nám vedoucí zadali úkol, abychom si uvařili polévku. Pořadí družin: 1.Bobři, 2.Jaguáři a to co jsme si uvařili to jsme měli k obědu. Po obědě jsme šli do lesa hrát hru jménem Okrádaní lodí. Byla to sranda, já sem byl přístav. Účel hry byl takový, že byly tři skupiny: přístavy, piráti a lodě. Přístavy se rozmístily, lodě vyjely a piráti šli hledat lodě. Piráti honili lodě, ale přístavy ty piráty nesměly vidět a když přístav viděl toho piráta, tak zakřičel jeho jméno a ten pirát musel tomu přístavu dát takovou kartičku. Když jsme dohráli tu hru, tak jsme stavěli bunkr a když jsme ho dostavili tak jsme šli připravovat vánoční desítku. Večer jsme šli ke stromečku v krojích a zazpívali si koledy: Nesem vám noviny, Tři králové, Ježíšku panáčku, Rolničky, Purpura a plno dalších. Pak jsme se vyfotili a šli jsme s hořícími svíčkami zpátky do chaty. Když jsme přišli tak jsme se převlíkli z krojů, rozdali si dárky.

Trenér

Fotogalerie z výpravy ...


Výlet do Prahy

22. 11. 2008

Účastníci: Ušák, Kuba, Trenér, Fialka, Jindra, Křeček, Packa, Fanda, David, Ivo, Ivan

    Ráno jsme se sešli na autobusovém nádraží. Všude bylo bílo a zima. Jeli jsme do Prahy na Vyšehrad a do Obecního domu na výstavu malíře Bohumila Konečného. Jeli jsme tedy metrem až na Vyšehrad. Vyšehrad jsme obešli podél hradeb až jsme se dostali k hřbitovu. Tam jsme si dali soutěž kdo dřív najde hrob A.B. Svojsíka, bez řevu a běhání. První byli Bobři, kteří se vydali správným směrem, protože hroby slavných jsou na jedné straně a na té druhé jsou normální hroby, tam šli ostatní. Když jsme ho všichni našli tak jsme si udělali fotku a zapálili svíčku. Potom nám David řekl, že viděl hrob B. Němcové a Jana Nerudy. Šli jsme se tam kouknout a našli jsme další známé osobnosti. Já s Ivanem jsme vyšli dříve, než ostatní takže jsme si šli prohlídnou kapitulní chrám sv. Petra a Pavla. Do něho jsme se pak šli všichni kouknout. Bylo to pěkné, určitě doporučuji se tam kouknout. Pak jsme se také koukli na skálu odkud skočil Šemík. Packa jel na výlet s cílem, že si koupí turistickou známku. Také jsme se najedli v jedné pražské restauraci. Když byli všichni najedení tak jsme se šli kouknout do bývalé celnice Výtoň. Tam byl velký model Podskalí. Po výstavě jsme nasedli do tramvaje a odjeli k Obecnímu domu. Když jsme dorazili tak jsme si dělali srandu, že nechceme na výstavu ale do Mc´Donalds. Výstava byla pěkná. Byly tam pěkné obrazy i plakáty z různých časopisů které Bohumil Konečný ilustroval. Po výstavě se hlasovalo: ,,Kdo chce jet vlakem a kdo autobusem?“ Bylo to nerozhodně, ale na konec se jelo vlakem. Bylo ještě dost času tak Packa vymyslel, že půjdeme do info centra, kouknout se, jestli nemají známku kterou Packa nemá. Bohužel neměli. Pak zase sněžilo. Šli jsme na Masarykovo nádraží. Tam jsme si dali 15 minut rozchod, samozřejmě, že stánek s párkem v rohlíku nebyl bez zákazníků. Potom se hlásilo, že vlak do Kralup nad Vltavou je připraven k odjezdu. Rychle jsme se dostavili do vlaku. Byli jsme rozsazeni, protože nebylo místo v jednom kupé. Když jsme dorazili do Kralup, tak jsme měli málo času, abychom si přesedli do vlaku, který jede do Slaného. Stihli jsme to! Ve Slaném bylo všude bílo, takže když jsme vysedli, tak jsme se koulovali. Já jsem hodil Davidovi na hlavu takovou kouli, že mu sníh zůstal na čepici. Pak nesměla chybět fotka. Všichni se pak rozešli v klidu domů kromě Fialky Trenéra Kuby a mě. Začali jsme se koulovat a Kuba si ani nevšiml, že se Ivan vydal sám domu.Pak už šli všichni v klidu domů.J

Ušák
Fotografie z výpravy ...


Chata Mšec na kolech + PEVNOST BOYARD

23. - 25.5.2008

Účastníci:
David, Kuba, Packa, Ušák, Jindra, Fanda, Hafik, Filip, Trenér, Fialka, Křeček, Pařák, Veverka, Tenisák, Ivan, Ivo

Čarodějnice

30.4.2008

Účastníci:
Fanda, Packa, Ušák, Hafik, Filip, Piraňa, Veverka, Ivo
 

Den Země 2008 - Slánská hora

12.4.2008

Účastníci:
Jindra, Fanda, Packa, Jakub, Hafik, Filip, Veverka, 100N, Ivo
 

Chata Ostrov - roverská brigáda

28. - 29.3. 2008

Účastníci:
Veverka, Tenisák, 100N
 

Zpět na předchozí stranu ....