3. Oddíl Stopaři - Slaný

 

 

Děkujeme našim sponzorům:
 
pan Štěpán Horáček
MUDr. Irena Kašparová
Ing. Josef Brázda
Hlavní báňská záchranná stanice Praha a.s.
pan Petr Houda
EfB spol. s r.o.
IMONT, spol. s r.o.

 

Jste

 

návštěvník

od 20.6.2000

Statistiky

Copyright © 2003

Edit by Peta

Všechna práva vyhrazena.

Aktualizace

27.06.2016

 


                         Kronika 2007


Betlémské světlo 2007 

22.12.2007
 
Účastníci:
David,Kuba,Ušák,Packa,Fanda,Trenér,Fialka,Veverka,Toncek,Ivo,Ivan
 
    Ráno jsme měli sraz na nádraží, odkud jsme tentokrát jeli do Prahy pro Betlémské světlo. Nejdříve jsme jeli do Kralup nad Vltavou. Tam jsme přesedali do vlaku směrem na Prahu. Přijeli jsme na Masarykovo nádraží, odkud jsme šli na Hlavní nádraží, kam měl přijet vlak s Betlémským světlem. Měli jsme ještě čas, takže jsme si pustili model vláčku a koukali na tabuli kdy jede ten náš vlak. Když jsme přišli na nástupiště, tak jsme předali vánoční a novoroční přání i ostatním skautům, kteří přijeli pro Betlémské světlo z jiných měst. Pak už přijel vlak. Když vystupovali skauti z Brna, tak vysedli přesně před Kubou, takže Kuba měl jako první zapálené Betlémské světlo v Praze. Pak jsme rozdali přání i skatům z Brna. Kolem poledne jsme se vrátili do Slaného. Odpoledne jsme byli na MěÚ, kde jsme ho rozdávali.
 Ušák
Fotografie z výpravy pro Betlémské světlo


Chata Mšec - Vánoční desítka

14. - 16.12.2007
 
Účastníci:
Hafik, Chňapík, Petr, Adam, Láďa, Pepé, Kuba, Ušák, Packa,  Jindra, Fanda, Filip, 100Nožka, Tenisák, Veverka, Ivo, Ivan
 
    V pátek jsme měli sraz u sokolovny. Někdo jel dřív v autech a v autobusech a pak někdo později. Když jsme přijeli, tak už byla tma a zima, takže jsme rychle vyndali věci z aut a zatopili v krbu. Pak jsme  rozkládali madrace.  Pak už bylo spaní hotové tak jsme si vyndavali z batohů spacáky,deky…Pak se šlo pro vodu. Když se vrátili z vody tak se začaly hrát hry. Kreslení, pantomima… Taky jsme přemluvili Packu aby přečetl 9.díl Hrdinů orientu. V sobotu ráno ještě roveři spali tak jsme zatopili a pak se šlo na dřevo. Pak jsme nosili řezali štípali a pak jsme měli všechno dřevo nanošeno u krbu. Pak jsme měli oběd, který vařil kdo jiný než Tenisák se 100Nožkou. Myslel jsem si že budou ŠPAGETY, ale nebili. Byla totiž kaše s párkem. Po obědě někdo byl nahoře kde Kuba pouštěl Borečka a někdo myl nádobí. Pak jsme vymysleli pokračování TVmrkev. Vymysleli jsme MRKEV K SNÍDANI, MRKVOSONG.
    Pak se začal hrát JUMP SPEED. Když přijel i Ivan a Ivo tak se šlo potmě hledat stromeček, který se po chvilce našel. Zapálili jsme si prskavky a začali se zpívat koledy. Pak jsme si vzali svíčky a šlo se do chaty a byl na řadě program. Začali Bobři scénkou ze školy, pak vtipy, odhalení dárku a nakonec Packa přečetl 10.díl poslední 1.řady HRDINŮ ORIENTU.
    Pumy měli za program otázku ??????????, "CHCETE JÍT VEN A ZAHRÁT SI SCHOVKU NEBO POVÍDAT VTIPY" ?????????? A TAK SE POVÍDALI VTIPY.Jaguáři měli scénku o Hurvínkovi a Máničce jak přišli k Žerikovi. Pak říkali vtipy, ale i Adam představil knihy o Slaném a o cestě balonem přes Afriku. Pak se začali rozdávat dárky, které rozdávali Fanda a Filip.
    Pak se vybalilo cukrový a posílalo se  řetězem aby si každý vzal, pak to stejně zůstalo u Tenisáka, Veverky a 100Nožky. Taky jsme hráli hru Kdo, pane? Já, pane? No a pak se šlo bohužel spát. Ráno se začalo balit, uklízet chatu, skládat matrace, naložili jsme kufry do aut… Když bylo vše hotovo tak na závěr foto. Pak jsme šli vyprovodit Veverku k závoře, kde na něho čekali rodiče. Když jsme se vraceli tak jsme si dali závody kdo bude první u chaty. Byl tam Hafik. Pak už se jelo domů…
Ušák
POZOR - text neprošel pravopisnou kontrolou  (poznámka redakce)

Legální výprava oddrady (přítoky Berounky - Javornice)

2. - 4.11.2007
 
Účastníci:
Tenisák, 100Nožka
 
    Na rozdíl od expedice ilegální jsme vyrazili v termín dohodnutý řádným hlasováním. Narozdíl od expedice ilegální jsme se sešli jen ve dvou. Stejně jako expedice ilegální jsme si výpravu pořádně užili.
 
Pátek
    Tenisák mi na nádraží nadšeně líčí svůj zážitek s fešnou slečnou, která ho potkala na Londě. Byla to prý strašně milá blondýnka, jenže chtěla furt nějaké peníze. Za mobilní tarify... . Prokecáme celou cestu na Kladno.
       ... V Lidlu nakoupíme něco pečiva a hodně masa, Tenisák si na benzínce obstará bagetu a honem na nádraží. Náš vlak skutečně přijíždí. Dokonce bez zpoždění. A tak už nadskakujeme v pravidelném rytmu - směr Všesulov.
        ... Z motoráčku s námi do tmy za vesničkou vystupuje ještě parta čundráků, ale zbavujeme se jich rychle u nejbližší hospody. Sami se noříme do lesa. Krásného, čistého, voňavého modřínového lesa. A podél potoka nám cesta rychle ubíhá. Po silničce dorážíme k zřícenině hradu Krakovec. Ve tmě nemá chybu, ale podíváme se sem radši ještě zítra. Teď honem dolů k potoku a hledat místo na spaní. Tenisák objevuje chatku pro nocleh ideální. Rozsvěcím baterku a čtu ceduli: „Majitel včelína Josef Krejza“. Rozveseleni pokračujeme dál, opouštíme veškeré cesty a dereme se podél potoka vzhůru. Na písčité naplavenině si rozestýláme lože a rozděláváme ohýnek. Večeře, hygiena, teplo spacáku.
  
Sobota
     Ranní čaj nám nastolil příjemnou náladu. Maskujeme tábořiště a myjeme se v křišťálovém potůčku. Pak se jen kousek vrátit k monumentálnímu hradu. Fotíme ze všech stran, obdivujeme dřevěný most, sháníme kastelána. Není doma, tak si beru kontakty a plánujeme sem oddílovou výpravu. Cesta údolím Javornice je zalitá sluncem, plná padajícího listí a téměř bez hluku. Objevujeme pár pěkných tábořišť a u jednoho z nich si ohříváme oběd. Dojíst, nabrat vodu a hurá dál. Pár kilometrů od ústí do Berounky objevil Tenisák tábořiště skautů z Berouna. Mají tu i domeček s palandami pro vlčata. Dopřáváme si nalezeného luxusu, jdeme pro dříví na oheň a steleme na noc.
 
Neděle
     Ráno už je přece jen trochu chladné. Uklízíme a čeká nás nástup trasy na silničku do Slabců. Tenisák začíná citovat cimrmany, tak se přidávám. Cesta na autobus ubíhá rychle. Slabce se vynoří z oparu a o chvíli později už čekáme na zastávce u nádherného zámečku. Projdu si přilehlý park, a pak se již před deštěm uchylujeme pod střechu. Autobus přijíždí, zkřehlé prsty na spoušti fotoaparátu rozmrzají, zato nálada se vrací zpátky na civilizovanou, nestíhající, uspěchanou. ... Už aby byla další výprava.

100N


(Ilegální) expedice oddrady na stolové hory Českosaského Švýcarska

12. - 14.10.2007
 
Účastníci:
Kuba, David, Hafik, Veverka, Ivan
 
1. část „pátek“
    V pátek 12.10. jsme se sešli na vlakovém nádraží Já, Haverka, Ivan, David a Hafík  a čekali jsme chvilinku na vlak. Vlakem jsme dojeli do Kralup n.Vltavou tam jsme rychle přeběhli na jiné nástupiště a okolo nás prosvištěl nákladní vlak a Veverkovi málem uletěl klobouk. Poté přijel náš vlak (rychlík) a nastoupili jsme do něj. Nejdříve jsme stáli a pak jsme se přesunuli do kupé a tam seděli tři chlápci. Dojeli jsme až do Děčína a tam jsme zase přestoupili do motorového vláčku a dojeli jsme až do místa určení Dolního Žlebu. Tam jsme se rozkoukali, začalo poprchávat a je to tu! Vyšli jsme do prudkého kopce, až ke starému mlýnu a porozhlédli jsme se tam. Pak jsme pokračovali dál. Došli jsme k rozcestí a Ivan se podíval do mapy. Tam jsem si vyfotil houbičky a Veverka s Ivanem stále diskutovali kudy dál. Začalo se stmívat. Konečně se rozhodli a zase jsme šlapali do mírného kopečka. Po chvíli chůze jsme dorazili do lesa. Nad námi létali netopýři. Pak jsme se shodli na tom, že jsme kousek od seníku. Porozhlédli jsme se kolem a seník jsme šťastně našli „Hurá“. David, Ivan a Veverka spali dole pod korytem a já s Hafikem jsme spali nahoře. Když se místa rozdělila a udělalo jakž takž spaní tak se šlo na zábavičku. Na vohééééň!!!!!!! Nanosili jsme dříví i když bylo mokré a udělali si ohníček kousek vedle střechy seníku :-) Spokojeně jsme si pekli buřtíky a papinkali. Já jsem vyndal hádanky a hádali jsme, ale nic jsme nevyhádali, kromě toho co to četl. Už jsme byli docela unaveni a tak okolo půl desáté jsme si šli všichni lehnout do pelíšků. Zase já s Hafoněm jsme kecali a poslouchali mp3. Ale po hodině nás to přestalo bavit tak, jsme dali pokoj. Po chvíli jsem začal hledat svůj polštářek a našel jsem ho u Hafika a zase to začalo „Dej ho sem“ „Nedam“ „Řikam ti, dej ho sem!“ „A nedam!“ toto trvalo tak 10 minut a pak jsem ho zdatně od Hafika ulovil „Chá Chá už ho mám!“ Za chvilku jsme začli zařezávat, jenom od Davida se neustále ozývalo „chráp chráp“ jinak bylo příjemné lesní ticho. „Dobrou noc.“

Toto vyprávění o pátku 12.10. napsal Kuba

2. část „sobota“
    Když jsme se v sobotu ráno probudili,mezi stromy už prosvítalo slunce. Chvíli jsme ještě leželi ve spacákách-hezky v teple-, ale pak už jsme museli ven a rychle se obléknout. Po snídani (každý co kdo měl) jsme se rozhodli, že se půjdeme podívat na nedalekou vyhlídku na Labe. Když jsme vylezli nahoru, před námi se rozprostřel nádherný výhled. Nebe bylo bez mráčků, svítilo slunce a Labe se nádherně třpytilo. Když jsme udělali pár fotek, naposledy jsme se pokochali nádherným pohledem a vrátili jsme se zpět k našemu seníku. Hned jak jsme si vyzvedli schované batohy vyrazili jsme na Cirštajn (stolová hora. Nejdřív jsme šli rozlehlou školkou, poté po silnici a lesních cestách. Kuba s Hafikem nemluvili o ničem jiném než o Travianu. Když jsme konečně došli na Cirštajn, rozprostřely se pod námi podzimem zbarvené lesy. Našli jsme si hezké a tiché místečko a rozbalili svačiny. Náčelník poslal pozdravy ze stolové hory a ostatní členové výpravy zavolali rodičům. Výhled byl opravdu nádherný. Svítilo sluníčko, lesy šuměly a mi jsme si užívali krásný výhled. Jenže čas letěl a mi jsme se museli s Cirštajnem rozloučit. Poslední pohled do údolí a už jsme si to kráčeli dolů, hledat další seník. Tentokrát Ivan věděl, kde seník hledat a tak jsme si to zamířili rovnou k němu. U prvního seníku už Kuba odpadával, ale Náčelník nás vedl dál. Konečně jsme uviděli ten náš seník. To nebyl seník, to byl 5-ti hvězdičkový hotel. Byla to velká, dvoupatrová chalupa vystlaná senem. Protože se nám krátili zásoby vody, rozhodl se Náčelník s Veverkou, že půjdou ke studánce vodu načepovat. Já jsem zatím s Hafikem a Kubou připravil ohníček a když se Ivan s Veverkou vrátili, zapálili jsme oheň a navečeřeli jsme se. A protože jsme byli už všichni unavení honem jsme vklouzli do spacáků a rychle jsme usnuli.
David
Fotografie z výpravy ...
 

Tábor 2007 - "Camelot"

    Letošní tábor se konal opět nedaleko Rokycan u malé vsi Lhotka u Radnic v pěkném údolí Radnického potoka. Stejně jako minulý rok jsme byli rozděleni do tří družin a hráli velice zajímavou etapovou hru podle legendy král Artur a rytíři kruhového stolu. Náš oddíl dorazil na místo tábora 21.7. ..... více


Svojsíkův závod 2007 - okresní kolo Záplavy, Doksy

11.- 12.5.2007
 
Účastníci:
Bobři: David, Kuba, Packa, Ušák, Jindra
Pumy: Veverka, Trenér, Hafik, Filip, Fialka
Andulka, Ivan, Ivo
 

Okresní kolo Svojsíkova závodu

 

Fotogalerie

 

Výsledky

 
Pumy 2. místo,  Bobři 6. místo  ....... a pár našich fotek

 
Šátková metropole - oslava 100 let skautingu v Praze
 
21.- 22.4.2007

Účastníci: Adam, Veverka, Trenér, Chňapík, Fialka, David, Kuba, Packa, Ušák, Jindra, Fanda, Filip,  Toncek, 100N, Ivan, Ivo

   Oslava se konala od pátku do neděle. My jsme jeli v sobotu a v neděli. Mohli jsme jet na: Petřín, do ZOO a botanické zahrady. My jsme byli na PETŘÍNĚ a KARLOVĚ MOSTĚ a v BOTANICKÉ ZAHRADĚ. Na Petřín pověsili obrovský slavnostní skautský šátek a mě obdivoval velký turbánek. Na Karlově mostě jsme se šli kouknout jenom do jedné věže. Byli tam skauti z celého světa. Oslava proběhla v sobotu na Staroměstském náměstí. Viděli jsme tam převozníky s kočáry. Vystupovali tam: Zaobzor-Austrálie, Ewa Farna-Evropa, Rinceoiri-Evropa, Tam-Tam Batucada-Amerika, Severoameričtí indiáni-Amerika, Vishnu-Asie, břišní tanečnice-Asie, Tiditade-Asie. Potom závěrečný koncert Ready Kirken. Potom jsme jeli do Slaného. Podle mě to krásná událost, která se zažije jenom jednou v životě.
                                                                                                                                            Ušák
Fotografie z výpravy ...

 
Den Země - úklid Slandy
 
14.4.2007

Účastníci: Adam, Edudant, David, Kuba, Packa, Jindra, Fanda, Filip,  Toncek, Ivan, Ivo


 
Hledej šmudlo, hledej .....
 

    Milí kamarádi, příznivci 3. oddílu a skautingu vůbec, nabízíme Vám  hru, která proběhla na jedné naší nedávné oddílové schůzce a kterou si můžete vyzkoušet i Vy – třeba s kamarády nebo rodinou.

    Stačí rozluštit text úkolu a projít se po centru Královského města Slaného. S vyřešeným úkolem můžete přijít na některou naší oddílovou schůzku na Černou baštu, kde máme klubovnu a sladká odměna Vás nemine. Oddílové schůzky máme do prázdnin ještě tři a to 30.4., 5.6. a 26.6.2007 - vždy od 16.00 do 18.00 hod.
 
Zde je list se hrou ...  (potřebujete akorát mít nainstalovaný Adobe Acrobat Reader a pokud chcete soubor stáhnout do svého počítače, tak na odkaz klikněte pravým tlačítkem a vyberte "Uložit cíl jako ...")
 

 
Výprava na Smečno
 

17.3.2007

Účastníci: Veverka, Chňapík, Andulka, Pepé, Adam, Edudant, David, Kuba, Jindra, Fanda, Filip,  Toncek, Ivan, Ivo, Píťa

Fotografie zde ...

 

Zpět na předchozí stranu ....