3. Oddíl Stopaři - Slaný

 

 

Děkujeme našim sponzorům:
 
pan Štěpán Horáček
MUDr. Irena Kašparová
Ing. Josef Brázda
Hlavní báňská záchranná stanice Praha a.s.
pan Petr Houda
EfB spol. s r.o.
IMONT, spol. s r.o.

 

Jste

 

návštěvník

od 20.6.2000

Statistiky

Copyright © 2003

Edit by Peta

Všechna práva vyhrazena.

Aktualizace

27.06.2016

 


                         Kronika 2005


Vánoční výprava na Ostrov

16.12 - 18.12.2005

Účastníci:
Bobři: Toncek, David, Jakub, Míša, Packa, Šnek,
Jaguáři:  Pepé, Edudant,  Adam
Pumy: Veverka, Hafik, Trenér, Fanda, Fialka
Píťa, Tenisák, 100N, Pedro, Ivo, Ivan
a Benny

 


Dovoz Betlémského světla

17.12.2005

Účastníci: Fialka, Adam, Packa, Píťa, Ivo


Oddílová schůzka v bazénu

8.11.2005

Účastníci: Fanda, Fialka, Šnek, Edudant, Adam, Packa, Trenér, Jakub, Piraňa, Panda, Hafik, Pepé, Toncek, Veverka, Tenisák, Ivo, Ivan


 
Podzimní výprava do Lán

22.10.2005

Účastníci: David, Jakub, Edudant, Adam, Pepé, Toncek, Packa, Píťa, Mirek,100N, Ivo, Ivan

 


 
Podzimní výprava kolmo na Ostrov

7. - 9.10.2005

Účastníci: Ušák, Packa, Jakub, Hafík,  Toncek, Piraňa, Panda, Veverka,  Pepé,, Píťa, 100N, Ivo, Ivan

 


Den otevřených dveří historických památek na Černé baště

    Dne 10.9.2005 od 9.00 hod do 12.00 hod  u nás na Černé Baště opět proběhl "Den otevřených dveří historických památek" spojený s prohlídkou pozůstatků středověkého opevnění Slaného a naší klubovny. Skupinka členů našeho oddílu se též vypravila na prohlídku blízkého chrámu sv. Gottharda.


Tak už jsme se vrátili z tábora ...   

    Tábor probíhal od 23.7. do 13.8.2005 u obce Strunkovice nad Blanicí asi 6 km severovýchodně od Prachatic na tábořišti u řeky Blanice.

 

      .... více o táboře 2005


Třídenní kolistická výprava na chatu na Ostrově

17.-19.6.2005

Účastníci: Čmoudík, Jakub, David, Hafik, Ušák, Toncek, Packa, Píťa, Mirek, Pedro, 100N, Ivo, Ivan


Den květin 2005

12.5.2005

Účastníci: Toncek, Packa, Jakub,  Píťa, Ládik, Míša,  Piraňa, Hafik, Trenér,  Ivan

    Ze 750 kytiček, které jsme ráno vyfasovali, se jich podařilo prodat asi 550.

Díky, Ivan.


Svojsíkův závod - Ostrov

7.5.2005

Účastníci: Veverka, Toncek, Piraňa, Mireček, Pepé, Tenisák, Píťa, Pedro, Ivan


Čarodějnice na Baště

30.4.2005

Účastníci: Toncek, Veverka, Čmoudík, Kuba, David, Jakub, Míša, Ivan, Ivo

    Sraz v byl 18.00 hod na Baště. Po úklidu zahrady u Černé bašty jsme se pustili do přípravy ohně. Zastříleli jsme si z luků, opekli buřty a tak podobně a dokonce se i zpívalo ....


Den Země - úklid pod Božím Hrobem

16.4.2005

Účastníci: Ládík, Jakub, Ivan, Ivo

    Všechny oddíly našeho střediska a několik účastníků z Domu dětí - Ostrov se sešly v 8.30 u kapličky pod Božím hrobem. Za náš oddíl čítající cca 30 členů se zúčastnil žalostný počet  - Č T Y Ř I  tělíčka ... Jinak nevím co bych dodal - uklízeli jsme vesměs odpadky. které vyvážejí zahrádkáři z přilehlé kolonie a hromada bordelu byla docela (jako každoročně) velká.

                                                                                         Ivan

 


 
Pár obrázků z vlčáckých schůzek

Dvoudenní výprava na chatu Ostrov - tentokrát jen skauti a pěšky

9-10.4.2005

Účastníci: Hynek, Jura, Pepé, Píťa, Tenisák, Ivan a Benny

    Tentokrát jsme se chystali na chatu a zpět jít pěšky. Sraz byl jako vždy u Sokolovny, avšak sešli jsme se jen já a Hynek. Tenisák s Píťou už byli na chatě s Kájem, protože připravovali letošní Svojsíkův závod - byli jsme domluveni, že tam na nás počkají.  Po půl hodině čekání přišla SMSka od Toncka že je někde u babičky, mezitím jsme zkusili zavolat Čmoudíkovi, asi jsme ho probudili (nebo koukal na Skrblíka) a říkal že se mu nechce. Veverka se už včera omluvil, že má alergii. Nakonec jsme přemluvili Juru a Pepého, že na nás budou čekat na kopci nad Řisutama. Tak jsme vyrazili okolo rybníka směr Studeněves. Cestou přes pole mezi   Studeněvsí a Řisutami jsme překřížili bývalou trať koněspřežné dráhy a okolo menhirů jsme došli na kopec nad Řisuty. Tady nás už netrpělivě očekávali Jura s Pepém. Celou cestu se schylovalo k dešti a tady se konečně rozpršelo. Schovali jsme se v blízkém remízku a na takovém útulném tábořišťátku jsme si udělali oheň a dali svačinu. Asi za hodinu déšť polevil a tak jsme vyrazili dál po hřebenu okolo věže s GSM vysílačem směrem na Drnek. Kus před drnkem jsme se již vnořili do mšeckých lesů. Tady jsem na kluky vytáhl popis GeoCache "Nobody at Home? - zaniklá osada Svídná" a dali jsme se s pomocí naší oddílové GPSky do hledání. Celkem bez problémů jsme úkryt našli, byl v takové prohlubni - zřejmě propadlý sklep po rozpadlém domě. Všude v okolním lese byly patrné zbytky zdí a působilo to tam trochu strašidelně. Do schránky jsme vložili funkční zapalovač, který jsme předtím někde našli a mojí uzlovačku. Vzali jsme si obálku s nějakým dopisním papírem nebo co. Další cesta vedla napříč několika opuštěnými údolími, kde by člověk ani neřekl, že je několik kiláků od Slaného (viz. foto) Když jsme přecházeli silnici kousek od mšecké hájovny tak se schylovalo k 17té hodině, trochu pršelo a my jsme byli rádi že se blížíme k příjemně vytopené chatě, kde nás už očekávali Tenisák s Píťou. Po večeři, kterou vyrobili Tenisák a Píťa  jsme ulehli na matrace u krbu příjemně unaveni usnuli. Ráno bylo krásně slunečné ale led na sudu za chatou svědčil o nočním mrazíku. Po krátkých přípravách jsme vyrazili přes Jedomělice domů. Píťa s Tenisákem šli před námi a dělali nám značky. Sešli jsme se v Jedomělicích, kde se odpojili Píťa, Jura a Pepé a vydali se pře kopec domů, do Řisut. Já s Tenisákem a Hynkem jsme pokračovali lesem dál přes Kejkol, sv. Jána na Lotouš. Odtud po staré státní silnici do Slaného, kde jsme zkoukli pověstí opředený Loskotův pomníček. Domů jsme přišli asi ve 14.00 hodin. Spočítali jsme s Hynkem, že jsme za ty dva dny ušli něco přes 30 kilometrů - to jsme teda dobrý co?
Ivan

  


Zpět na předchozí stranu ....