3. Oddíl Stopaři - Slaný

 

 

Děkujeme našim sponzorům:
 
pan Štěpán Horáček
MUDr. Irena Kašparová
Ing. Josef Brázda
Hlavní báňská záchranná stanice Praha a.s.
pan Petr Houda
EfB spol. s r.o.
IMONT, spol. s r.o.

 

Jste

 

návštěvník

od 20.6.2000

Statistiky

Copyright © 2003

Edit by Peta

Všechna práva vyhrazena.

Aktualizace

27.06.2016

 


                         Kronika 2001


Betlémském světlo

22.12. 2001


Vánoční 10% (dříve Vánoční desítka) [a ještě předtím Vánoční besídka]

Úterý 18.12.2001

Účastníci 10% : Ivan, Ivo, Peťura, Víťa, Blesk, Martínek, Michal, Bramboráček, Petr, Míra, Jakub, Houbík a Já

    Bobři koupili stromeček. Medvědi ho ozdobili a Pumy zajišťují zázemí. Všichni přinesli dárky a cukroví. Na kamnech bublá voda a vedle na stole leží sáčky s čajem. Mohlo by se zdát, že to jsou ideální podmínky pro uspořádání 10%, ale přečtěte si to sami:
 
 
15.00 - oficiální sraz na Baště
15.15 - skutečný sraz účastníků (stále někteří chybí)
15.15 - 15.30 - probíhá "neřízená zábava" (viz. slovník)
15.30 - příchod Iva
- konec neřízené zábavy
- začátek "oficiální zábavy"
15.30 -16.30 - "diskuse" na téma Vánoční zvyky a Druhy cukroví a co s nimi
16.30 - 17.00 - poučeni diskusí konzumujeme cukroví
17.00 - 17.30 - "programy družin"
17.30 - 18.00 - rozdávání dárků a "zpívání koled"
18.00 - 20.00 - Ivův program - zimní olympiáda (konečně jsme zde všichni)
20.00 - 20.30 - "úklid" a odchod domů

Slovník:

zábava neřízená

= malování Bramboráčka fixou

zábava oficiální

= česky - nuda

diskuse

= Ivův monolog

program družin

= program družiny, lépe řečeno 1 scénka

zpívání koled

= pokus o zpívání koled

úklid a odchod domů

= lépe řečeno odchod domů

100Nožka                                       


Výprava na Ostrov

23. - 25. 11.2001

Účastníci: 100Nožka, Peťura, Houbík, Jakub, Blesk, Pedro, Ivo, Benny a Já.

     Tentokrát jsme vyslali 100Nožku jako správce chaty, aby nám připravil živnou půdu. Ivo 100Nožku se zásobami odvezl již v pátek ve 14 hodin na chatu, kde se nám 100N snažil všemožně zpříjemnit náš příjezd. Například zatopil v krbu, přinesl vodu, začoudil celou chatu a tak podobně … No a pak už si jen četl nějakého Sokrata nebo co. Ve Slaném se nás sešlo u Sokolovny jenom pět. Já, Houbík, Pedro, Blesk a Jakub, no a ještě Benny. Po příjezdu na chatu jsme se uvítali se 100Nožkou a já se snažil ucpat alobalem díry v krbovém komínu aby tak nečoudil, ale moc to nešlo. Bylo to asi studeným komínem a tím březovým dřevem, které špatně hořelo (mimochodem komín začal fungovat až v sobotu odpoledne, takže jsme byli všichni krásně načichlí kouřem jako indiánské sqaw… ). Pak 100Nožka vytáhl legrační knížky a předčítal nám různé povídky a vtipy, ci boha. Nakonec jsme udělali ležení a šli spát. Když jsem se byl ještě před spaním podívat venku, třpytily se na nebi milióny hvězdiček.     Ráno hned po rozcvičce (bylo krásné mrazivé ráno) a po snídani jsme šli dělat dřevo. Mezitím přijel Ivo s Peťurou, protože byli v pátek večer v tanečních, a hned se zapojili do práce. Rozřezali a rozštípali jsme dva suché smrky, takže je opět docela slušná zásobička. K obědu se vařila hrachová polévka a špagety na ohni před chatou. Odpoledne jsme vyrazili na průzkum bývalé úzkokolejné tratě, tzv. “jednokolejky” jak pronesl Jakub. Když jsme přešli silnici na Mšec, zmizela nám bývalá trať ve chmelnici u samoty Háj. Pedro slíbil, že zkusí vypátrat v archívech nějaké podrobnější informace o těchto, zcela jistě, více než 100 let starých pozůstatcích.  Po návratu asi v 17 hodin hoši hráli poker o piškoty, potom o sirky a Peťura se stal sirkovým magnátem – musel jsem to zarazit zrovna, když chtěl Blesk přihodit do banku svoji novou vilu. Potom jsme vyráběli podle 100Nožkova návodu papírové hvězdy z pytlíků od čaje, které chceme rozdávat při Betlémském světle. Na závěr podařeného večera Ivo vytáhl hru “nervy”, která se setkala s velkým úspěchem. A úplně na dobrou noc jsme si zahráli novou karetní hru zvanou “dáma, král, eso”. Do spacáčků jsme zalezli asi o půlnoci. Ráno jsme příjemně zaspali a vstávali v půl desáté. Po snídani a úklidu jsme opustili hezky vyhřátou chatu a po nezbytném focení se vydali na autobus k hájovně; Ivo s Houbíkem jeli do Slaného autem.

Ivan


Výprava na kolech na Budeč a Okoř

..... pracuje na tom už hodně dlouho nějakej 100Nožka

 


Okresní kolo Svojsíkova závodu 2001
     Dne 12.5.2001 jsme se stejně jako 1. oddíl sešli u Domečku v 7 hodin. Hoši z prvního jeli na kolech a my jsme se vezli s Karlem v autě. Okresní kolo se konalo v Libušině. Od 10 hodin vyrážely první hlídky, ale před tím byla kontrola krojů. Na trase jsme se setkali se slaňováním, rozděláváním ohně, rozeznáváním rostlin, první pomocí, střelbou ze vzduchovky a jiných úkolů. Do cíle jsme dorazili asi v 16:30. Než doběhly ostatní hlídky, fandili jsme českému hokejovému týmu při mistrovství světa v Německu. V 19:30 se konal nástup, při němž jsme se dozvěděli výsledky. Byli jsme 4., ale 1. oddíl byl na prvním místě. Na závěr se zpívala skautská hymna, poté nás Karel odvezl domu.

Bramboráček


V. Květinový den, aneb prodej kytiček na Ligu proti rakovině

     Dne 8.května 2001 jsme se dozvěděli, že se u nás ve Slaném dne 16.května 2001 koná Květinový den.

Všichni jsme se sešli u městského úřadu v 10:00. Každý dostal na starost jedno místo na kterém prodával za symbolickou částku 20,- Kč kvítí Měsíčku lékařského. Pokud dotyčný kvítí vyprodal došel si na MÚ pro nové. Akce trvala od 10:00 do 13:00. Této akce se město Slaný účastnilo po druhé a věříme, že i další rok bude akce znovu. Účel této akce: Účelem bylo vybrat co nejvíce peněz, za které Liga boje proti rakovině zakoupí lékařské zařízení.

!! Tímto dopisem by jsme chtěli poděkovat všem co přispěli !!                                           Blesk

 

     Těm skautům z našeho oddílu, kterým se ve středu 16. května nechtělo jít do školy, přišla náramně vhod tato naše již pravidelná akce. Zdárně jsme ji začali v 10 hodin před městským úřadem, kde jsme nafasovali dva balíky po padesáti kytičkách a vydali se na určená stanoviště. Já jsem kytičky prodával s Houbíkem a Martínkem, další skupinkou byli Pedro, Zkoumák, Bramboráček ; Kuba, Míra, Michal ; Víťa a Blesk. Ze začátku se nám kupující jen hrnuli, ale pak se prodávalo už jen ztuha, a tak nebyla nouze o výroky takového typu jako třeba “ Mam za to dvě piva a eště vás tady budu sponzorovat” nebo “ 20,- korun? Vy vyděrači.” Přesto jsme brzy všechny kytičky prodali, a když jsme si šli vyfasovat další tak nám paní na městském úřadě oznámila, že už žádné nemá.

Dohromady jenom naše skupinka prodala 150 kytiček po dvaceti korunách, proto si myslím, že celá akce měla úspěch.

100Nožka


Den  Země

21.4.2001

Účastníci:

Medvědi - Houbík, Martínek, Michal
Pumy -100N, Tymeš, Skoumák, Bramboráček, Mirek
Bobři - Tenisák, Smíšek, Jakub
1.oddíl - Bágl, Šamot
2.oddíl - Ája, Kajda, Lusy
Ivan, Ivo

     Jak letos skauti oslavovali významný svátek Země? Jako už každoročně, tak i teď, na skládce. Už po tři roky se scházíme, abychom uklidili část okolí Slaného. Letos jsme se v 8 hodin setkali u sokolovny, aby odpadky zmizely z 1,5 km dlouhé cesty podél železniční tratě do Lidického dvora. Mimo Ivana, Iva, Houbíka, Kuby, Míry, Bramboráčka, Tymeše, Zkoumáka, Smíška, Tenisáka, Michala a mě, přišli ještě 2 kluci z 1. oddílu a skautky. Během akce jsme naložili tři multikáry odpadků a našli Ivovu ztracenou domácnost (televizi, konvičku i s kropítkem, aktovku ze zvláštní školy, vaničku na miminka z mládí + plenky, 3 páry bot, páteční nákup a pár lahví vína) . Dále jsme si dovolili sestavit pro Iva lepší, nerozpadající se auto včetně kol, sedaček, potahů, volantu, baterie a kyseliny sírové do akumulátoru. Potom náš vynalézavý náčelník vytáhl odněkud pneumatiku a ve snaze ulehčit si práci, poslal jí po svahu dolů k hromadě, jenže si opomněl zjistiti co se nalézá za hromadou, a tak milá pneumatika skončila o 100 metrů dál v potoce. V půl jedné jsme se rozešli domů.

100N


Skautský karneval

     Dne 24. 3. 2001 se konal ve 2. školní jídelně skautský karneval. Z našeho oddílu jsme se sešli Bramboráček, Pedro a Zkoumák. Sraz byl ve 14,00 u jídelny. Nejprve jsme každý představil svou masku a poté nám rover “Ufoun” s jiným roverem předvedli představení na námět písně Lojza a Líza.Po představení vyhlásila porota vítěze nejlepší masky v kategorii vlčat, světlušek, skautů, skautek a dospělých. Po vyhlášení všech vítězů následovaly tři písně v podání poroty. Potom byla 30ti minutová přestávka. Nakonec jsme zbývající 2 hodiny soutěžili mezi družstvy. Vyhrálo družstvo červených, ve kterém jsme byli i my. Až do 18,00 hodin se tancovalo. Po osmnácté hodině se šlo domů.

Bramboráček (přepsal a skoro všechny hrubky opravil 100N)


O jarních prázdninách jsme byli na horách v Tanvaldu

3.3. - 10.3.2001

Účastníci:

Medvědi - Jura, Víťa, Houbík, Blesk, Martínek, Edyzon
Pumy -100N, Tymeš, Skoumák
Bobři - Peťura, Tenisák, Smíšek, Adam
Ivan, Majka, Babi KL, Jakub a Benny ....

 

     V neděli v 7 hodin ráno, 4. března 2001, jsem se sešel na vlakovém nádraží se Zkoumákem , Jurou, Smíškem a Ivanem. V 7,15 dbaje dochvilnosti přijel Ivo. Sotva jsme dorazili do Tanvaldu a Tymeš nás uvítal, vyrazili jsme do města shánět pro Zkoumáka pokémoní kartičky. Po návratu na chatu odjel Ivo a my jsme rozpoutali sněhovou bitvu, potom jsme odklidili ze střechy sníh a hráli v kuchyni karty večer přijeli posádky aut Šarbochových, Valových a Kozákových, a tím se dostáváme k účastníkům hor, jsou to: Ivan, Peťura, Tenisák, Martínek, Edison, Houbík, Blesk, Adam, Tymeš, Víťa, Jura, Zkoumák, Smíšek, Majka s malým Kubou a já. Večer nám Ivan přečetl večerníček z tábora Smůly.

     Druhý den, v pondělí, jsme se vydali lyžovat na nedaleký vlek našeho souseda Pavla. Tenisák místo lyžování dva dny urputně zápasil s lopatou, aby si mohl třikrát skočit na skokánku. V jedenáct hodin jsme vyrazili na oběd do nedaleké Pardubické boudy (asi 5 km vzdálené pozn. redakce). Po obědě se hodně účastníků dorazilo ještě pohárem, aby se mohli do chaty dokutálet. Odpoledne jsme znovu lyžovali a večer nám Ivan přečetl večerníček.

     V úterý jsme nemohli dělat nic jiného než v předcházející den, jen s tou vyjímkou, že jsme jedli doma, a že jsme začali hrát novou hru “na ducha” : Na záchodě se zapálila svíčka a duch měl půl hodiny na to, aby někoho chytil pod krkem, ten pak šel svíčku sfouknout a byl mrtev. Když se zjistilo kdo je duch, měla hra ještě jeden háček, museli jste ducha chytit při činu výkřikem. A tak jsme se docela slušně po celý týden bavili.

     Ve středu jsme vyrazili vykoupat se do Libereckého bazénu. Ráno jsme obdrželi balíček se svačinou a vyšli na vlak. V Liberci jsme tramvají vyrazili do bazénu, kde jsme blbli na tobogánu a povídali si ve vířivce. Po koupání jsme obsadili místní pizérii a hrací automaty. Večer, po večerníčku, jsme šli spát.

     Ve čtvrtek se vydala skupinka odvážlivců na túru na běžkách, která vedla malebnou krajinou. O zpestření jízdy se nám postaral Houbík, který po jednom mírném sjezdu zůstal naprosto ukázkově napasován v keři, a skupina výrostků, která nás nasměrovala do sebevražedného sjezdu se slovy, že je tam perfektní cesta. Výlet jsme za šera zakončili v Pardubické boudě pohárem. Druhá skupina neběžkařů se projížděla po svahu u Pavla.

     V pátek začal den deštěm. A tak se do poslední chvíle nevědělo jestli pojedeme lyžovat na Špičák nebo ne. Nakonec jsme zariskovali a jeli, ale vyplatilo se to, krásně jsme si zalyžovali. Večer místo večerníčku byla stezka odvahy.

     V sobotu jsme si zabalili věci, uklidili chatu a vyjeli domů, kam jsme také v pořádku dorazili.

100N

Za ubytování děkujeme Alce a celé rodině Pláničkovic.

.... a Majce a babi KL děkujeme za vaření (pozn. 100N)

 

Zpět na předchozí stranu ....