Oddílová výprava na Helfenburk (Mikeš)

11. května 9:20 - 12. května 18:23

Sraz: ve Slaném na vlakovém nádraží v 9:20 (vlak odjíždí v 9:32)
Návrat: ve Slaném na vlakovém nádraží v 18:23

S sebou: Co všechno s sebou mít? , 400 kč na jídlo a dopravu, 2 l vody, jídlo na dva dny (kromě sobotního večeře – tu zajistíme my), kroj nebo šátek a družinové vlajky, družinové kotlíky

Na balení dbejte zvláštní zřetel, protože si vše ponesete celou dobu na zádech.

Program: Čeká nás dvoudenní výprava v hloubi tajemných lesů a skal, kterou si nemůžete nechat ujít. Nocleh nám poskytnou na zřícenině Helfenburk u Úštěku, kam historicky mířilo mnoho našich oddílových výprav.
Pojedeme vláčkem do Úštěku, odkud nás bude dělit pouhých 5 km k cíli naší výpravy. Na hradě pomůžeme kastelánovi nanosit dřevo do zásoby a za to budeme moc na hradě přespat. Místní les je jako stvořený pro hraní Vlajek, takže toho určitě využijeme. Budeme spát pod širákem, takže se na to dobře připravte. V případě nepřízně počasí, nalezneme útočiště v hradní věži. V neděli nás čekají další hry a trasa dlouhá sedm kilometrů. Cestou do Úštěku navštívíme ještě vrch Kalvárie, ze kterého je krásný výhled na blízké i daleké okolí.

Výprava je určena pro všechny zdatnější vlčata, skauty, rovery, vedení i oldskauty.

Přihlašovat se můžete zde.

Oddílová výprava na Helfenburk (Mikeš)

11. května 9:20
12. května 18:23